Haydarpaşa İskelesinde muhteşem ışık ve ses gösterisi..

Haydarpaşa İskelesinde muhteşem ışık ve ses gösterisi..

Berlinli sanatçı Abel Korinsky, Türkiye-AB Kültürlerarası Diyalog programı kapsamında gerçekleştirilen ve Türkiye’de Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Büyükelçiliği, Goethe Enstitüsü ve İKSV’yi bir araya getiren Be Mobile – Create Together! projesi için görsel-işitsel yerleştirmesi “YAKAMOZ” ile Haydarpaşa Vapur İskelesi’nde büyülü bir dünya yaratıyor.

6 Aralık-15 Aralık 2019 tarihleri arasında her gün 18.00 ve  23.00 saatleri arasında ‘YAKAMOZ’ sanatseverlerin beğenisine açık olacak.

Abel Korinsky, Berlin Sanat Üniversitesinde okudu. İkiz kardeşi ile birlikte stüdyo Korinsky’yi kurdu. Abel Korinsky, güçlü bir güzel sanat ve aynı zamanda sağlam bir sanat geçmişinden geliyor. Çalışmaları sırasında, sanat ufkunu genişletmek için medya sanatında uzmanlaştı. Atmosferik ve akışkan hayali dünyalar yaratmak ve insanın ses algısına yönelik deneylerle izleyicinin algısıyla oynamak ilgisini çekiyor. Studio Korinsky kamusal alan için büyük ölçekli enstalasyonlar geliştirdi ve görsel-işitsel eserlerini uluslararası ölçekte sergiledi. Studio Korinsky’nin çalışmaları ayrıca Ars Electronica Linz, Melbourne Bienali, Grace Katedrali San Fransisko, Dnipro Sanat Müzesi, Kestnergesellschaft Hannover ve Berlin Katedralinde sergilendi.

Abel Korinsky Be Mobile – Create Together! projesi sanatçı rezidans programı kapsamında arthereistanbul’da konaklıyor.