Günümüz dünyasında gözlemlediğimiz sosyal, politik ve ekonomik zorluklar yaşam şeklimizde, iletişimimizde ve kültürel deneyimimizde bir dizi değişime neden olurken sosyal uyumu da tehlikeye sokabiliyor. Tam da bu nedenle, farklı kültürleri barındıran dünyamızda bir arada yaşayabilmek ve toplumsal aidiyet hissi yaratabilmek gün geçtikçe daha da önemli bir konuma geliyor.

Connect 4 Creativity projesi yaratıcılık merkezleri ve topluluklarını bir araya getirerek daha uyumlu, şeffaf ve birbiriyle iletişim içinde olan sivil toplumun temellerinin atıldığı ortak geleceği kurguluyor.

Yaratıcılık merkezleri tüm dünyada şehirleri, kamusal alanları ve toplumları dönüştüren önemli güç kaynakları olmaya başlıyor. Farklı yaratıcılık yeteneklerini daha önce hiç olmadığı gibi bir araya getiren bu merkezler, farklı disiplinlerin ve uluslararası ortaklıkların güçlenmesine de imkan tanıyor.

Connect 4 Creativity projesi birçok öğrenci, akademisyen, sanatçı, yaratıcı meslek sahibi, politika yapıcı ve kamuoyuna uluslararası ağlar ve ortaklıklar kurabilecekleri, bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri yaratıcı bir keşfe çıkmaları için fırsatlar sunuyor.  Projenin öne çıkan faaliyetleri arasında kültürlerarası diyaloğun yaygınlaştırılması için yaratıcı merkez ve toplulukların rolünü inceleyen bir araştırma yapılması, üç ağ oluşturma konferansı düzenlenmesi, sanat ve teknoloji değişim programları ile çalışma ziyaretleri yer alıyor.

ETKİNLİKLER

PROJE İSMİ

Connect 4  Creativity


UYGULAYICI KURUM

British Council


ORTAKLAR

Abdullah Gül Üniversitesi – Türkiye

ATOLYE  – Türkiye

BIOS – Yunanistan

Nova Iskra – Sırbistan


BAŞLANGIÇ TARİHİ

Şubat 2019


SÜRE

18 Ay


UYGULANAN İLLER

Kayseri, İstanbul, Atina, Belgrad, Londra, Manchester


PROJE WEB SAYFASI

https://connectforcreativity.eu/tr/