Connect for Creativity Projesi Konferans Çağrısı

Connect for Creativity Projesi Konferans Çağrısı

Dijital, birbirimizle ilişki kurma biçimlerimizi nasıl değiştiriyor?

Connect for Creativity Projesinin üçüncü ve son iş birliği konferansı ‘Yaratıcı Keşifler: Sosyal Yapılardan Her An Ulaşılabilir Sistemlere’ 24-25 Eylül tarihlerinde online olarak gerçekleşiyor.

‘Dijital, birbirimizle ilişki kurma biçimlerimizi nasıl değiştiriyor’ sorusuna odaklanacak olan konferans Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan ve başka pek çok ülkeden çok sayıda saygın konuşmacıyı ağırlayacak ve yaratıcı endüstriler ile dijital teknolojilerin birbirimizle bağlantı ve ilişki kurma biçimlerimizi nasıl etkilediğini inceleyecek.

Dijital teknoloji topluluklarını ve politika yapıcıları temsilen, ulusal ve uluslararası düzeyde önemli isimleri ağırlayacak olan ‘Yaratıcı Keşifler’ konferansı; çalıştaylar, grup toplantıları, ana konuşmacılar ve panel tartışmalarıyla Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan ve başka pek çok ülkeden katılımcılar arasında bilgi, fikir ve deneyim alışverişini sağlamayı ve yeni iş birlikleri oluşturmayı amaçlıyor.

Konferansa katılmak için kayıtlar başladı. İki günlük konferans, herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Konferansa katılmak için kayıtlar, 20 Eylül Pazar gününe kadar Connect for Creativity internet sitesi üzerinden yapılabilir. Tasarım ve teknoloji, birbirimizle ilişki kurma biçimlerimizi etkileyebilir mi? İnsan doğasının en temel özelliklerinden biri temas kurma ihtiyacı ve iletişim kurma biçimlerimiz de var olduğumuz ilk günden bu yana evrilmeye devam ediyor. Bugün hiper güçlü bağlantıların egemen olduğu bir kültürün içinde yaşıyoruz: teknolojinin hızı, kavrayış hızımızı ve eleştirel düşüncenin gelişme hızını aşmış durumda. Bilişimsel yaratıcılık geliştikçe, kültür sektörleri ve yaratıcı sektörler kültürü daha kaynaştırıcı, birleştirici ve erişilebilir kılacak yeni yollar bulabilmek için teknolojiye yaslanıyor. Sosyal mesafe uygulaması teknolojinin kullanımına ivme kazandırdı ve buna bağlı olarak, pek çok yeni yaratıcı ortaya çıktı. Ancak bu arada dünyayla iletişim ve ilişki kurma biçimleri de değişti. Teknoloji ve her yerde erişilebilir olan sistemler, pek çok soruyu da beraberinde getiriyor. Gerçeklikten kaçmaya mı çalışıyoruz? Yeni bir sosyal model mi geliştiriyoruz? Biz mi teknolojiyi yaratıyoruz, yoksa teknoloji mi bizi? Konferans, yaratıcı endüstriler ile dijital teknolojilerin kesişim noktasına odaklanacak ve bunun birbirimizle bağlantı ve ilişki kurma biçimlerimizi nasıl etkilediğini inceleyecek.

Kayıt için görseli tıklayın