Kayseri’de Uluslararası Konferans

Kayseri’de Uluslararası Konferans

AB-TR Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında British Council tarafından yürütülen Connect For Creativity Projesinin ikinci uluslararası konferansı Kayseri’de düzenleniyor. Katılım Başvurusu 27 Ekim’de sona eriyor.

‘Yaratıcı Katalizör: Yaratıcı endüstrilerin geliştirilmesinde üniversitelere düşen rol’ başlığıyla 5-6 Aralık 2019 tarihlerinde, Abdullah Gül Üniversitesinde gerçekleştirilecek konferans, yaratıcı endüstriler ve üniversiteler arasındaki iş birliklerinin geliştirilmesini hedefliyor. Yaratıcılığın ve kültürlerarası yetkinliğin, neden geleceğin en önemli on becerisi arasında gösterildiğinin tartışılacağı konferansta aynı zamanda, ‘Yüksek eğitimin yaratıcı ekonomide oynadığı rol ve sunduğu katkı nedir?’, ‘Yaratıcı endüstriler, geleceğin eğitiminin tasarımında ve geliştirilmesinde nasıl aktif bir rol oynayabilir?’ gibi soruların cevapları aranacak.

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat ve konaklama giderlerinin karşılanacağı konferansa başvurular 27 Ekim tarihine kadar Connect for Creativity (connectforcreativity.eu) web sitesinden yapılabiliyor.

Konferans, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Katılmak isteyenlerin proje web sayfasında yer alan çağrı (https://connectforcreativity.eu/tr/haber/yaratici-katalizor-konferansi-acik-cagri/) üzerinden kayıt yaptırması gerekiyor. Açık çağrı ile seçilecek sınırlı sayıda katılımcının seyahat ve konaklama giderleri ise proje kapsamında karşılanıyor. Harcırah giderlerinin katılımcılara ait olacağı konferansın başvuru çağrısı  27 Ekim Pazar günü̈ saat 23:59’e kadar açık olacak.

Konferans boyunca, Türkçe – İngilizce simultane çeviri yapılacaktır. ‘Follow the Speaker’ oturumları İngilizce gerçekleşecektir ve atölye çalışmalarının dili katılımcı durumuna göre belirlenecektir.

British Council, Connect For Creativity projesini Türkiye’den ATÖLYE ve Abdullah Gül Üniversitesi, Yunanistan’dan Bios ve Sırbistan’dan Nova Iskra ii birliğiyle, Yunus Emre Enstitüsü̈ tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Türkiye-AB Kültürlerarası Diyalog programı kapsamında hayata geçiriyor.