Diyalog 2020 Yılı Başlarında Londra’da Devam Edecek

Diyalog 2020 Yılı Başlarında Londra’da Devam Edecek

Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında hayata geçirilen Connect for Creativity Projesi, kapsamında 2020 yılında düzenlenecek sergi için ortak belirlendi.

Proje kapsamında Atina, Belgrad ve Istanbul’da gerçekleşen Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı katılımcılarının çalışmalarına yer verilecek serginin küratörlüğünü Ruth Catlow; prodüktörlüğünü ise Charlotte Frost üstleniyor. Sergi, 2020 yılı başında Londra’nın en eski sanat ve teknoloji merkezlerinden biri olan Furtherfield ile kurulan İş birliği çerçevesinde sanatseverlerle buluşuyor.

Connect for Creativity Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı Türkiye, Birleşik Krallık, Yunanistan ve Sırbistan’dan sanatçıları bir araya getirerek, hem kendi toplumlarında hem de toplumlar arasında köprüler kurmayı ve empati oluşturmayı amaçlıyor. Sanatçılar, bu süreçte çağdaş toplumlarda hızla değişen iş ve özel hayat koşullarının insanların umutlarını ve korkularını nasıl etkilediği, ağlarla birbirine bağlanmış bir kültürün kaynaşmayı nasıl sağlayabileceğini, belirsizlik ve değişimle başa çıkmayı nasıl kolaylaştırabileceği gibi konular üzerinde düşünüyor ve üretiyor olacak.