Günebakan Edebiyat Festivali

Günebakan Edebiyat Festivali

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivalinde 8 yabancı yazar, edebiyat meraklılarıyla online olarak buluşuyor.

İTEF 2020 -İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali “Günebakan Edebiyat” teması altında 12. kez dijital olarak #itef2020ekranda sloganıyla 15-19 Haziran 2020 tarihleri arasında edebiyatseverlerle buluşuyor.

Dünyaca ünlü 8 yabancı yazar ve toplamda 13 konuşmacı ile #itef2020ekranda tüm edebiyatseverlerin ücretsiz olarak katılıp izleyebileceği etkinlikler gerçekleştiriyor. Simultane tercümenin olacağı etkinliklerde izleyiciler isterlerse Türkçe seçeneğini seçerek de etkinlikleri izleyebiliyor.

İTEF 2020- İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali #itef2020ekranda ile dijital platformda edebiyatseverler ile buluşmanın heyecanını yaşarken, Eylül ayında ise  #itef2020sokakta ile Türk ve yabancı yazarları İstanbul’un kültürel mekânlarında edebiyatseverlerle buluşturacak.

İTEF 2020–İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali #itef2020ekranda AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Program desteğiyle “Birlikteki Çeşitlilik: Tuna Dalgalarında Kültürlerarası Diyalog” (Diversity in Unity: Intercultural Dialogue Through the Waves of Danube) projesi AB-TR Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında İstanbul Macar Kültür Merkezi önderliğinde Türkiye Avrupa Vakfı ve Kalem Kültür Derneği ortaklığında gerçekleştiriliyor.

Program ve kayıt için https://www.itef.com.tr/programlar/8-itef-2020.html