Okumayı ve Paylaşmayı Seviyor Musunuz?

Okumayı ve Paylaşmayı Seviyor Musunuz?

Dümenin Kitap Rotam Tuna Yarışması

Macar Kültür Merkezi yürüttükleri Tuna Boylarında Kültürlerarası Diyalog Projesi ortaklarından Kalem Kültür Derneğinin katkılarıyla Dümenin Kitap Rotam Tuna yarışması düzenliyor.Takipçilerini, Tuna Nehrinin geçtiği ülkelerin romanlarını, öykülerini, şiir kitaplarını birlikte tanımaya çağırıyor.

Tuna Nehrinin can verdiği 10 ülkenin edebiyatından okuduğunuz bir roman, öykü veya şiir kitabının 1 dakikalık videosunu ya da bir fotoğrafını kendi cümlelerinizle sizde bıraktığı izleri anlatarak takipçilerinizle paylaşın. Jüri üyeleri tarafından seçilecek ilk anlatıcıya 100 Euro para ödülü ve seçilen 10 anlatıcıya 10 farklı ülkenin edebiyatından oluşan onar kitaplık set hediyesini kazanın.

Başvuru Koşulları:
✔️ Katılımcılar; konusu Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova veya Ukrayna’da geçen ya da bu ülkelerde konuşulan dillerde yazılıp Türkçeye çevrilmiş kitaplardan bahsetmelidir.
✔️ Katılımcılar aşağıdaki hesapları ve hashtagleri eklemeli,
@kulturlerarasi_diyalog
@macarkulturmerkezi
@itef_istanbul
@anilba
@kitaplarvesozleri
@ebrarguldemler
@denizyb
@cem_erciyes
@mollaoglunermin
#TunaDalgalarındaKültürlerarasıDiyalog #DümenimKitapRotamTuna
✔️ Son katılım tarihi: 13 Mayıs Çarşamba 09.00
Sorularınızı info@itef.com.tr adresine iletebilirsiniz.

 

Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında yürütülen Birlik İçinde Çeşitlilik Projesi ile Macar Kültür Merkezi ve proje ortakları Tuna Nehrinin geçtiği ülkelerin edebiyatlarını (Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova, Ukrayna) Türkiye’de tanıtmak ve Türkiye’den yazarları o ülkelerdeki fuar ve festivallere götürme etkinliklerinin de içinde yer aldığı Tuna Nehri Boyunca Kültürlerarası Diyalog Projesini hayata geçirmeye başladılar. Birçok coğrafyada farklı kültürleri edebiyat, müzik ve farklı sanat etkinliği etrafında bir araya getiren proje Korona virüs salgınından dolayı etkinliklerini sonbahara erteledi. Bu evlerde geçen zamanda Tuna’nın 10 ülkesi için ne yapabiliriz diye düşünürken de akıllarına YARIŞMA YAPMAK geldi, böylece sizlerin ilgisini de Tuna Nehrinin dalgalarına çekmeyi amaçladılar.