Yaratıcı Keşifler

Yaratıcı Keşifler

ConnectforCreativity. 3. İş birliği konferansı başvuruya açıldı

Yaratıcı Keşifler: Dijital teknolojiler birbirimizle ilişki kurma biçimimizi nasıl değiştiriyor

Connect for Creativity projesi kapsamında üçüncü iş birliği konferansı ‘Yaratıcı Keşifler: Dijital teknolojiler birbirimizle iletişim kurma biçimimizi nasıl değiştiriyor’ başlığıyla Yunanistan’ın Atina kentindeki Romantso’da, 2-3 Nisan tarihlerinde düzenleniyor.

Dijital teknolojilerin hayatımızın her köşesine hâkim olduğu bir dünyada, buna bağlı olarak köklü bir dönüşüm de gerçekleşiyor. Kültür sektörü ve yaratıcı sektörler, kültürü daha erişilebilir ve ilgi çekici kılmak ve yaşam kalitemizin yükselmesine katkıda bulunmak için teknolojiye ve yeni çalışma yöntemlerine daha çok ihtiyaç duyuyor. Yeni teknolojiler, kültür sektörü ve yaratıcı sektörler için güçlü birer araç olmaya devam ettiklerine göre acaba daha geniş ölçekte bir toplumsal fayda elde etmek için kullanılabilirler mi? Odaklanmamız gereken fırsat ve güçlükler hangi alanlarda olabilir?

Kültür sektörü ve yaratıcı sektörler, girişimler, markalar, dijital teknoloji dünyasından yerel, ulusal ve uluslararası oyuncuları ve politika yapıcıları buluşturacak olan konferans, Yunanistan, Sırbistan, Türkiye, Birleşik Krallık ve diğer ülkelerdeki kültür aktörleri arasında diyalog kurmayı ve yeni işbirliklerinin önünü açmayı hedefliyor.

Nasıl katılabilirsiniz?

Birleşik Krallık, Avrupa ve Batı Balkanlar’da yaşayan ve konuya ilgi duyan akademisyenler, sanatçılar, yaratıcı profesyoneller, teknoloji uzmanları, kültür sektörü ve yaratıcı sektörlerde çalışan profesyoneller ve politika yapıcılar konferansa katılabiliyor.

Katılmak isteyenler ConnectforCreativity web sayfasında yayınlanan açıkçağrı üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

Katılım şartları ve detayları için ConnectforCreativty web sayfasını ziyarete ediniz.

ConnectforCreativity Projesi, Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen AB-TR Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında hayata geçiriliyor.